sobota, 18 grudnia 2021

Kolejny zestaw informacji dotyczących sezonu 2022

Został ustalony terminarz rozgrywek sezonu 2022 - w formie arkusza dostępny jest TUTAJ, a szczegółowa rozpiska pojedynków ligowych (CSS, CS I L, MCSS i CSSŻ) dostępna jest TUTAJ.


Do poniedziałku 27.12.2021, na adres biuro.pfks@gmail.com należy zgłaszać chęć organizacji poszczególnych imprez - uwaga, są pewne zmiany, z którymi należy się zapoznać przed podjęciem decyzji o wyrażeniu woli goszczenia uczestników poszczególnych zawodów.


IMP. Dotychczas były rozgrywane w dwóch terminach i miejscach - osobno IMPŻ i “reszta” rozgrywana w weekend. W tym sezonie z owej “reszty” zostały wyodrębnione kategorie Mk i K. Wobec czego czekamy na trzy kandydatury - na IMP (Kb, J, Mc, W, O) w weekend 27-28.08.2022, na IMPŻ 17.09.2022 oraz na IMP (Mk, K) 1.10.2022.


MPPK - bez zmian - wszystkie 8 kategorii w weekend 25-26.06.2022.


DMP - w związku z tym, że w najbliższym sezonie CSSŻ jest rozgrywana w dwóch grupach z finałem (patrz poprzednie komunikaty), do dotychczasowego “zestawu” dochodzi finał DMPŻ - w weekend 24-25.09.2022 zostanie rozegranych siedem turniejów o DMP w kategoriach Ż, Kb, Mk, K, J, Mc i W.


IPPKb, IPPMk, IPPK - wg dotychczasowych zasad - trzy rundy (do końcowej klasyfikacji zaliczają się dwa najlepsze wyniki): 14.05.2022, 11.06.2022 i 10.09.2022.


IPPŻ - tu nastąpiły spore zmiany. Dotychczas IPPŻ był rozgrywany w formie rund rozgrywanych na szczeblu centralnym. Większość klubów wyraziło wolę, żeby odbyły się rundy eliminacyjne w regionach plus finał. Wobec czego cztery rundy (7.05, 4.06, 2.07 i 6.08.2022) odbędą się w regionach. Zasady kwalifikacji analogiczne do dotychczasowych (punkty za zajęte miejsca od 50 do 1; liczą się trzy najwyższe osiągnięcia punktowe). Do niedzieli 16.01.2022 koordynatorzy okręgów są zobowiązani podać gospodarzy poszczególnych rund. Aby wszystkim było łatwiej, w rundach regionalnych obowiązują e-protokoły (jeśli Wujek Google tak ambitnie “się uczy” zasad obowiązujących w speedrowerze, to niech na bieżąco prowadzi poszczególne klasyfikacje). Finał IPPŻ został zaplanowany na 3.09.2022 i tu zapraszamy do zgłoszeń chęci organizacji tych zawodów.


DPP - bez zmian, w stosunku do lat ubiegłych - rozgrywany w dwóch “zestawach”, wobec czego oczekujemy na potencjalnych organizatorów: 22.05.2022 DPPJ, DPP i PPDM oraz 10.07.2022 DPPKb, DPPMk i DPPK.



Imprezy komercyjne (z dodatkowym wpisowym na te imprezy przeznaczonym na nagrody pieniężne):


Best Pairs - jeden turniej na otwarcie sezonu (3.04.2022). Intencją pomysłodawcy jest aby taki turniej odbył się na torze klubu, który nie uczestniczy w rozgrywkach w sposób regularny - ma on mieć charakter promocji dyscypliny. Kwota wpisowego - 300 zł / para.


IPP - trzy turnieje (9.04, 9.07, 8.10), najlepiej każdy na terenie innego okręgu. Zasady: 1. Zawodnicy zostaną podzieleni subiektywnie  na 4 kategorie wg uznania Pfks; imienne listy zostaną podane w najbliższym czasie). 2. Obowiązuje wpisowe na cały cykl, bez względu na moment zgłoszenia, w wysokości 100 zł / zawodnik. 3. Zasady zgłoszeń na poszczególne turnieje oraz klasyfikacji analogiczne do dotychczasowych obowiązujących w IPPŻ (do końcowej klasyfikacji zalicza się dwa najwyższe wyniki).




W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi udziału w rozgrywkach zawodników klubu posiadającego drużynę rezerw w niższej klasie rozgrywkowej. Przyjęto zasady regulujące start na określonym szczeblu rozgrywek.

  • Klub zgłasza dwie drużyny (technicznie - wypełnia dwa arkusze zgłoszeniowe dla obu ekip). Konsekwencją tego są dwie listy zawodnicze - osobne dla obu klas rozgrywkowych.

  • Przed rozpoczęciem sezonu (na podstawie wyników ubiegłego sezonu) oraz po zakończeniu pierwszej części sezonu zasadniczego (teraz po 5 rundzie; na podstawie wyników bieżących) wskazuje się po trzech zawodników z najwyższymi średnimi biegopunktowymi - ci zawodnicy nie mają prawa startu w nieswojej, wg przedsezonowego przypisania, drużynie.

  • Pozostali takie prawo mają z zastrzeżeniem, że w danej rundzie zawodnik ma prawo wystąpić tylko w jednym spotkaniu - liczy się rzeczywisty wyjazd na tor, a nie sam wpis zawodnika do protokołu zawodów.

Wyjaśnienie na przykładzie: Obie drużyny jadą na jednym torze. W pierwszej kolejności odbywa się mecz pierwszej drużyny. Profilaktycznie na rezerwę zostaje wpisany przysłowiowy Jan Kowalski - nominalnie przeznaczony do jazdy w drugiej drużynie. Jeśli nie wystąpi w żadnym biegu tego pojedynku, to może wystartować w meczu “dwójki”. Jeżeli wyjedzie na tor w pierwszym meczu choćby raz, to kończy rywalizację w tym dniu.

Drużyna rezerw nie ma prawa awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, ale ma prawo uczestniczyć do końca, łącznie z fazą play-off, w rozgrywkach swojej klasy rozgrywkowej. 


Powyższe zasady dotyczą wyłącznie zawodów ligowych (CSS / CS I L). W pozostałych rozgrywkach klub jest traktowany jako całość i wszyscy zawodnicy zatwierdzeni do rozgrywek, bez względu na to, do której drużyny, mają prawo reprezentować klub w innych niż ligowe zawodach drużynowych oraz parowych.