piątek, 15 stycznia 2021

Ważne informacje i deklaracje związane z nadchodzącym sezonem 2021

 Kolejny sezon coraz bliżej, więc pora na kilka ważnych informacji z naszej strony oraz kilka deklaracji ze strony klubów; pewne tematy powinny załatwione już dawno, ale krążący od wiosny, po prawie całym świecie, wirus uderzył bezpośrednio w … Biuro Administracyjne, które zostało unieruchomione na dość długi czas, więc nie było realnej możliwości podania tych informacji wcześniej.Deklaracje udziału w rozgrywkach drużynowych. W terminie do niedzieli 24.01.2021, na adres biuro.pfks@gmail.com, prosimy o deklaracje udziału w następujących rozgrywkach:


Drużynowe Mistrzostwa Polski (CS Superliga) - po konsultacjach z przedstawicielami klubów ustalono, że nastąpi powrót do schematu meczowego obowiązującego w latach 2011-19: 7 zawodników (4 x O, 1 x Mc, 2 x J - z numerami 6 i 7) + max 3 rezerwowych; sam schemat rozegrania DMP w fazie dyskusji - jest uzależniony od liczby zgłoszonych ekip.


Drużynowe Mistrzostwa Polski Żaków - na dokładnie tych samych zasadach jak w sezonie 2020 (tylko dla biorących udział w DMP - mecze w łączności; składy 4 + 2 rezerwowych). Wymóg rozegrania tej konkurencji - minimum trzech zgłoszonych chętnych.


Młoda CS Superliga - nowość ze wspomnianych konsultacji. Mecze odbywać się będą w łączności z pojedynkami CS Superligi (+ ewentualnie z DMPŻ), a więc również rozgrywki wyłącznie dla ligowców. Schemat meczowy identyczny jak obowiązujący w CS Superlidze w sezonie 2020 - skład 6 (1 x O, 1x Mc, 2 x J, 2 x K) + max 4 rezerwowych. Wymóg rozegrania - jw, czyli minimum trzy ekipy.Organizacja imprez.

Został przygotowany kalendarz rozgrywek na sezon 2021. Terminów na DMP zostało przygotowanych 18, jeśli okaże się, że aż tak dużo nie potrzeba, w pierwszej kolejności znikną te oznaczone *. Imprezy o Puchar Polski (wszystkich rodzajów i kategorii) zostały wyraźnie oznaczone czy są imprezą cykliczną czy jednorazową. IMP są, podobnie jak w 2020 imprezą weekendową na jednym torze. W sezonie 2020 MPPK wszystkich kategorii oraz DMP kategorii innych niż O i Ż (te były w formie ligowej) były rozegrane w jeden dzień; ponieważ okazało się to za dużo, oba “zestawy” zostały rozciągnięte na cały weekend - tu również prosimy o zgłaszanie chęci organizacji całego takiego weekendu. Nie zostały wpisane w kalendarz imprezy komercyjnego cyklu Best Pairs, jednakże chętni na te imprezy również niech się zgłaszają; przy zgłoszeniu prosimy podać datę, kiedy impreza miałaby się odbyć (obstawiać wolne terminy). 

Osobnym tematem są wpisane na wrzesień Mistrzostwa Europy Drużyn Klubowych. Tu prosimy o zgłoszenia od klubów, które by chciały tę imprezę z całości zorganizować. Przypomnienie: impreza ta odbywa się przez trzy dni na jednym obiekcie (ostatnie MEDK odbyły się w East Park w roku 2018, w Polsce takowe się odbyły w 2005 w Lesznie, 2012 w Kaletach i 2016 w Ostrowie).

Zgłoszeń chęci organizacji wszystkich imprez oznaczonych w kalendarzu również prosimy dokonać do niedzieli 24.01.2021, również na adres biuro.pfks@gmail.com.

Kalendarz dostępny jest TUTAJ.